Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

http://lamanieprawczlowieka.cba.pl

Łamanie praw człowieka w Chinach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
10.02.2009.
 Teraz postaram sie wam zobrazować łamanie tych praw na przykładzie Chin!
 

 

Chiny są państwem w którym nagminnie łamie się prawa człowieka . Łamią nie tylko prawo do wolności wypowiedzi, prawo posiadania , ale również prawo do życia co wydaje się być chore. Wśród Europejczyków obecne jest przekonanie o Chińczykach jako wyjątkowych ludziach, z wyśmienitą kuchnią. Kraj utożsamiany jest z Wielkim Murem i klasztorem Szaolin, a będąc jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata budzą podziw w wielu środowiskach politycznych. Jednak taki obraz jest niestety różny od rzeczywistości, o czym możemy się przekonać czytając raporty Amnesty International której członkowie przebywający w Chinach z narażeniem zdrowia a czasem życia zbierają dla nas informacjeabyśmy mogli poznać prawdę .

W Chinach podstawą do aresztowania obywatela staje się niejednokrotnie najzwyklejszy donos. Aresztowanego w ten sposób człowieka latami trzyma się w zamknięciu bez udowadniania mu winy i skazania przez sąd. Sporadycznie zdarzają się w Chinach procesy sądowe , ale raczej są one jedynie przedstawieniem tworzonym na potrzeby wewnątrzpaństwowej , jak i zagranicznej propagandy. Chińskim władzom zależy na utrzymaniu dobrych stosunków gospodarczych z Zachodem. Koniecznie trzeba wspomnieć że osoby odsiadujące kary  w więzieniach są zmuszani do przymusowych prac w  obozach pracy , wymagających ogromnego wysiłku fizycznego, co nie jest połączone ze stosowanym w takiej sytuacji żywienia więźnia, który otrzymuje jedynie głodowe racje żywnościowe. Z tego powodu , na skutek wycieńczenia ciężką pracą i niedożywieniem umiera tysiące całkiem niewinnych ludzi. W więzieniach osoby tam przebywające są bite i torturowane czy wreszcie zabijane, za pomocą zastrzyku podawanego więźniom jako leku. W Chinach oprócz mężczyzn więzi się wiele kobiet i dzieci, których los jest zazwyczaj gorszy od losu przebywających tam mężczyzn. Kobiety – słabsze, delikatniejsze mniej wytrzymałe od przedstawicieli płci męskiej zmuszane są do wykonywania tych samych prac. Są one bite i torturowane, bardzo częstą praktyką więźniów i strażników są po prostu zbiorowe gwałty. Najbardziej przerażający faktem jest to, że w laogai więzi się również dzieci. Większość dzieci osadzonych w obozach umiera z głodu i chorób, a zdarzają się takie sytuacja ze dzieci są po prostu mordowane. Większa część dzieci więziona jest bez procesu sądowego.

Kolejną kontrowersją która mnie najbardziej bulwersuje jest kara śmierci , która w Chinach jest bardzo często orzekana i wykonywana. Jak mówi wiele źródeł

( w tym Amnesty International) w samych Chinach wykonuje się ponad 60% wszystkich wyroków śmierci (a niektóre źródła mówią o 95% ) . Oczywiście w Chinach liczba egzekucji jest objęta tajemnicą państwową. Na karę śmierci w skazuje się wiele od siebie różnych przestępstw; przez rozstrzelanie giną zarówna seryjni mordercy i terroryści, jak i ludzie którzy popełnili znacznie lżejsze przestępstwa (wkroczenia) takie jak Hazard , rozpowszechnianie pornografii, kradzież mienia państwowego  i przemyt. Warto wspomnieć że w Chinach zabicie krowy czy tygrysa można popłacić życiem. Osoby skazane na śmierć przed wykonaniem wyroku są wystawiani publicznie gdzie odczytywana jest im liczba przestępstw a następnie wywozi się ich na miejsce kaźni gdzie jest wykonywany wyrok (zabijają strzałem w plecy lub w tył głowy).

Należy jeszcze wspomnieć że Chiny od lat stosują prześladowania względem Tybetańczyków.  Podpalają klasztory i mordują buddyjskich mnichów. W Chinach mamy też do czynienia z procederem , który zezwala małżeństwu wychowywać tylko jedno dziecko , a posiadanie większej ilości dzieci prowadzi do restrykcji ze strony państwa. Kobiety często zmuszane są do aborcji, a zdarza się również ze morduje się noworodki.

 

Zmieniony ( 13.02.2009. )
 
« poprzedni artykuł